Oto kilka wskazówek, jak spłacić dług - na dobre!

wtorek, 06 marzec 2018 at 11:16 am

Dług stał się równie polski jak kiełbasa i wódka. Przeciętne gospodarstwo domowe w naszym kraju ma ponad 6000 zł zadłużenia na karcie kredytowej - i to tylko jeden element układanki. Kiedy dodajesz kredyty hipoteczne, kredyty samochodowe, pożyczki studenckie i dług medyczny zrozumiesz iż to nic dziwnego, że niektórzy mają wrażenie, że toną w długach.

Jakby nie było to wystarczająco trudne, nie jest niczym niezwykłym, biec po kolejne pożyczki, by spłacić dług, tym samym znaleźć się z powrotem w tym samym miejscu wiele lat później.

Nest gotówka na klik w Nest Banku.

wtorek, 16 styczeń 2018 at 11:59 am

Oferty kredytu gotówkowego w Nest Banku.

Nest Bank został założony w 1995 roku jako polski bank uniwersalny. Nazywany jest najmniejszym bankiem w Polsce, przez to że ma brak rozległej sieci dystrybucji. W ofercie banku znajdziemy między innymi propozycję kredytu gotówkowego Nest gotówka na klik. Jedną z zalet tego kredytu jest brak ograniczeń wiekowych. Z oferty może skorzystać każdy. Wniosek możemy złożyć online, a samo ubezpieczenie kredytu nie jest obowiązkowe. Zakres kwot kredytu jakie można pożyczyć w tym banku jest nieco inny od innych ofert jakie można spotkać. Minimalna kwota jaką możemy pożyczyć to 840 złotych, zaś maksymalna jaką bank jest nam w stanie pożyczyć to kwota 29100 złotych. Ilość dokumentów jakie trzeba dostarczyć do banku, aby móc otrzymać kredyt jest dosyć duża. Do banku trzeba udać się z dowodem osobistym. We wniosku trzeba podać adres e-mail, numer telefonu, a także numer rachunku bankowego. Potrzebne nam również będzie zaświadczenie o zatrudnieniu i wysokości zarobków. Kredytobiorca musi przedstawić w banku wyciągi bankowe, jak również pokazać jaki jest jego status mieszkaniowy. Jak widać dokumentów jest dosyć dużo, ale są to dokumenty jakie są ogólnie dostępne i jakie każdy bez najmniejszego problemu może zgromadzić i przedstawić w banku. Ofertę danego kredytu gotówkowego najlepiej sprawdza się na konkretnych kwotach. Sprawdźmy na jakie koszta trzeba se przygotować biorąc kredyt na kwotę 10 tysięcy złotych i na maksymalną kwotę jaką bank jest w stanie pożyczyć, czyli na 29100 złotych.

Kredyt w wysokości 93.000,00 złotych na okres 75 miesięcy.

piątek, 03 listopad 2017 at 09:39 am

Oprocentowanie nominalne kredytu i prowizja.

Decydując się na kredyt na większą sumę pieniędzy, trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że z takim kredytem zwiążemy się na wiele miesięcy. Trzeba będzie spłacać raty, które z pewnością zmniejszą nasz domowy budżet i w jakimś stopniu będą dla nas obciążeniem. Wybór kredytu jest bardzo ważny i powinna być to w pełni przemyślana decyzja. Porównajmy ze sobą db kredyt gotówkowy w Deutsche Banku, prostoliczony kredyt gotówkowy w Credit Agricole i pożyczkę standardową w ING. Przy wyborze kredytu gotówkowego każdy z nas zwraca uwagę jakie jest jego oprocentowanie nominalne. Im mniejsze, tym wydaje nam się, że kredyt będzie tańszy. W naszych trzech przypadkach oprocentowanie jest następujące: db kredyt oprocentowany jest na 6,9% w skali roku, prostoliczony kredyt gotówkowy będzie nas kosztował 6,5% w skali roku, a pożyczka standardowa jest oprocentowana na 7,99% w skali roku. Jak widać najniższe oprocentowanie kredytu oferuje nam Credit Agricole i patrząc tylko na nie to właśnie tą ofertę byśmy wybrali. Przejdźmy jednak do prowizji za udzielenie nam kredytu. W Deutsche Banku wynosi ona 10,5%, w Credit Agricole 12,5%, a w ING 9,9%. Tutaj wygrywa pożyczka standardowa w ING.