Ustalenia banku odnośnie kredytów hipotecznych

środa, 10 lipiec 2019 at 10:57 am

Wysokość kredytu hipotecznego uzależniona jest przede wszystkim od wartości nieruchomości oraz zdolności kredytowej kredytobiorcy. Z założenia wartość zabezpieczenia oraz kwota kredytu nie powinny przekroczyć 90 procent, choć zdarza się że bank może w tym względzie przyjąć nieco bardziej restrykcyjne zasady. Kredyty hipoteczne udzielane są tym, którzy dysponują wystarczającą zdolnością kredytową. Jest ona swoistym wyznacznikiem sytuacji finansowej danego kredytobiorcy. Każda placówka przyznanie kredytu uzależnia na podstawie wewnętrznych ustaleń. To bank decyduje o tym, czy klient wydaje się dla niego wiarygodny i czy obciążenie w postaci kredytu nie będzie ponad jego siły, gdy trzeba będzie regularnie spłacać otrzymane zobowiązanie. Zdolność kredytowa dla banku to przede wszystkim miejsce zamieszkania, stan cywilny, wiek, liczba dzieci na utrzymaniu, a także sytuacja materialna- nasza oraz potencjalnych żyrantów, jeśli takowi są przez bank wymagani. Bank musi sprawdzić również wszelkiego rodzaju obciążenia powstałe w wyniku wcześniejszych kredytów, pożyczek czy chwilówek. Istotna również wydaje się historia każdego zobowiązania- czy było płacone w wyznaczonym terminie oraz czy pożyczkodawca nie musiał wielokrotnie monitować w celu zapłaty należności.

Zasady przyznawania kredytów na samochód

czwartek, 16 maj 2019 at 12:24 pm

Kredyty samochodowe nazywane także kredytami celowymi, to środki przeznaczone na zakup auta, a w zasadzie pojazdów, gdyż za otrzymane pieniądze możemy z powodzeniem sfinalizować zakup skuterów, łodzi, motocykli, motorowerów a nawet przyczep kempingowych. Kredyty samochodowe to przede wszystkim bardzo dokładne zabezpieczenie pożyczonej kwoty. Każdy bank ma własne zasady kredytowania, jednak większość z nich zwraca szczególną uwagę na zastaw rejestrowy, przewłaszczenie na zabezpieczenie czy depozyt karty pojazdu. Konieczna może okazać się również, przede wszystkim na formę dodatkowego zabezpieczenia, cesja praw z polisy AC. Zabezpieczenie na pojeździe sprawia, że kredyty samochodowe są oprocentowane znacznie niżej niż pozostałe oferty kredytowe dostępne na rynku. Jest to doskonały wręcz sposób na zmniejszenie ryzyka, które niesie za sobą udzielenie kredytu. Nie jest to jednak zasada przestrzegana przez wszystkie placówki bankowe.

Kredyt 20 000 złotych na 60 miesięcy.

środa, 20 marzec 2019 at 3:48 pm

Pożyczka zimowa 0% w Alior Banku - nr jeden w rankingu NiskaRata.org.

Kredytobiorca zaciąga kredyt gotówkowy na kwotę 20 000 złotych. Zobowiązanie chce rozłożyć na okres kredytowania wynoszący 60 miesięcy. Sprawdzimy najlepsze oferty kredytu dla takiej kwoty według internetowych rankingów. Najlepsza oferta według rankingów internetowych to kredyt gotówkowy w Alior Banku. Jest to oferta tak zwanej pożyczki zimowej 0%. RRSO dla naszego zobowiązania jeżeli zdecydujemy się na kredyt gotówkowy w tym banku będzie w wysokości 7,12% w skali roku, natomiast oprocentowanie nominalne będzie rzędu 6,90% w skali roku. Bank nie pobiera żadnej prowizji za udzielenie zobowiązania. Każda z rat miesięcznych dla kredytu na kwotę 20 000 złotych na okres 60 miesięcy będzie po 395,08 złotych. Kredyt ten wygeneruje całkowity koszt w wysokości 3 704,86 złotych.