Szybkie pożyczki vs. Karty kredytowe - które są lepsze do pozyskania gotówki?

poniedziałek, 11 wrzesień 2017 at 11:23 am

Obie opcje mają swoje wady i zalety- ale jeśli byłbyś w trudnej sytuacji finansowej i musiałbyś wybrać, co by to było? Pytanie, które musimy zadać sobie tutaj, oczywiście, kto ma rację? A może jeszcze lepiej, jaki produkt jest technicznie gorszy? Cóż, pożyczki chwilówki są bardzo drogie w porównaniu do innych pożyczek gotówkowych. Zaliczka w wysokości 300 złotych na przeciętnej karcie kredytowej, spłacona w ciągu jednego miesiąca, kosztowała 13,99 złotych. A roczna stopa procentowa wyniosła prawie 57%. Dla porównania, pożyczka wypłaty pożyczki gotówkowej kosztującej 17,50 zł kosztowałaby 105 - jeśli zostanie odnowiona jednorazowo lub stanowi to wartość 426% rocznego odsetka.

Czy kryzys powstaje przez kredyt?

wtorek, 04 lipiec 2017 at 11:41 am

Kryzysy finansowe we współczesnej gospodarce charakteryzują się cyklicznością. Z dużym prawdopodobieństwem można powiązać wszystkie kryzysy z rynkiem kredytowym, a przede wszystkim z różnymi nadużyciami przy nawiązywaniu współpracy między kredytodawcami, a kredytobiorcami. Czy kryzysy w przestrzeni makroekonomicznej powstają faktycznie przez kredyty?

Pojęcie kredytu bankowego

czwartek, 25 maj 2017 at 09:10 am

Kredyt bankowy jest umową jaka zostaje zawarta w formie pisemnej pomiędzy kredytobiorcą, a bankiem. Bank pełni funkcję kredytodawcy. Na tej mocy zobowiązuje się, że udostępni określoną sumę pieniędzy na określony cel i na określony czas. Kredytobiorca zaś zobowiązuje się, ze wykorzysta ten kredyt zgodnie z warunkami jakie zawarto w umowie o odda całą pożyczoną kwotę łącznie z odsetkami jakie zostały do niej naliczone. Bank otrzyma pieniądze, razem z odsetkami i prowizją. Biorąc pod uwagę powyższe stosunki pomiędzy kredytobiorcą i kredytodawcą można powiedzieć, że kredyt jest specyficznym rodzajem stosunków zobowiązaniowych. Cechami kredytu jest przede wszystkim zwrotność, odpłatność i celowość.