Kredyt w wysokości 93.000,00 złotych na okres 75 miesięcy.

piątek, 03 listopad 2017 at 09:39 am

Oprocentowanie nominalne kredytu i prowizja.

Decydując się na kredyt na większą sumę pieniędzy, trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że z takim kredytem zwiążemy się na wiele miesięcy. Trzeba będzie spłacać raty, które z pewnością zmniejszą nasz domowy budżet i w jakimś stopniu będą dla nas obciążeniem. Wybór kredytu jest bardzo ważny i powinna być to w pełni przemyślana decyzja. Porównajmy ze sobą db kredyt gotówkowy w Deutsche Banku, prostoliczony kredyt gotówkowy w Credit Agricole i pożyczkę standardową w ING. Przy wyborze kredytu gotówkowego każdy z nas zwraca uwagę jakie jest jego oprocentowanie nominalne. Im mniejsze, tym wydaje nam się, że kredyt będzie tańszy. W naszych trzech przypadkach oprocentowanie jest następujące: db kredyt oprocentowany jest na 6,9% w skali roku, prostoliczony kredyt gotówkowy będzie nas kosztował 6,5% w skali roku, a pożyczka standardowa jest oprocentowana na 7,99% w skali roku. Jak widać najniższe oprocentowanie kredytu oferuje nam Credit Agricole i patrząc tylko na nie to właśnie tą ofertę byśmy wybrali. Przejdźmy jednak do prowizji za udzielenie nam kredytu. W Deutsche Banku wynosi ona 10,5%, w Credit Agricole 12,5%, a w ING 9,9%. Tutaj wygrywa pożyczka standardowa w ING.

Szybkie pożyczki vs. Karty kredytowe - które są lepsze do pozyskania gotówki?

poniedziałek, 11 wrzesień 2017 at 11:23 am

Obie opcje mają swoje wady i zalety- ale jeśli byłbyś w trudnej sytuacji finansowej i musiałbyś wybrać, co by to było? Pytanie, które musimy zadać sobie tutaj, oczywiście, kto ma rację? A może jeszcze lepiej, jaki produkt jest technicznie gorszy? Cóż, pożyczki chwilówki są bardzo drogie w porównaniu do innych pożyczek gotówkowych. Zaliczka w wysokości 300 złotych na przeciętnej karcie kredytowej, spłacona w ciągu jednego miesiąca, kosztowała 13,99 złotych. A roczna stopa procentowa wyniosła prawie 57%. Dla porównania, pożyczka wypłaty pożyczki gotówkowej kosztującej 17,50 zł kosztowałaby 105 - jeśli zostanie odnowiona jednorazowo lub stanowi to wartość 426% rocznego odsetka.

Czy kryzys powstaje przez kredyt?

wtorek, 04 lipiec 2017 at 11:41 am

Kryzysy finansowe we współczesnej gospodarce charakteryzują się cyklicznością. Z dużym prawdopodobieństwem można powiązać wszystkie kryzysy z rynkiem kredytowym, a przede wszystkim z różnymi nadużyciami przy nawiązywaniu współpracy między kredytodawcami, a kredytobiorcami. Czy kryzysy w przestrzeni makroekonomicznej powstają faktycznie przez kredyty?