Kredyt gotówkowy – jak uniknąć problemów?

czwartek, 20 kwiecień 2017 at 11:38 am

Można śmiało stwierdzić, że kredyty gotówkowe to jedna z najpopularniejszych metod pożyczania pieniędzy przez banki. Jednak zanim skorzystamy z kuszącej oferty warto się kierować paroma, sprawdzonymi zasadami. Wejdź zobaczyć najlepszy kredyt gotówkowy kalkulator.

Jak bywa w przypadku każdej pożyczki z banku czy też instytucji parabankowej trzeba ją spłacić. Oddanie sumy nic nie da, trzeba także zapłacić dodatkowe oprocentowanie. Za każdy kredyt są naliczane nie tylko odsetki w przypadku kiedy spóźnimy się ze spłaceniem raty kredytu, ale także jego całościowy koszt. Na koszt kredytu składa się też pewna suma jego ubezpieczenia. Żadna instytucja nie udzieli nam kredytu w ciemno, dlatego potrzebne jest zabezpieczenie. Podobnie jak w przypadku hipoteki musimy czymś zaręczyć, że będziemy w stanie spłacić kredyt. No i właśnie na tym polega to całe zabezpieczenie. Jak w tym drugim przypadku jest to mieszkanie tak w przypadku kredytu gotówkowego może to skutkować pobieranie z pensji zaległych rat. Jednak co tak naprawdę składa się na koszt kredytu?

Co, jeżeli nie spłacasz kredytu?

piątek, 17 marzec 2017 at 2:19 pm

Efektywność spłaty długoterminowego zobowiązania finansowego zmienia się na przestrzeni lat. Bardzo często dochodzi do sytuacji, w której dłużnik nie jest w stanie regulować terminowo rat kredytu gotówkowego lub innego rodzaju pożyczki. Co się dzieje w sytuacji, kiedy przestajesz spłacać kredyty i jakie narzędzia restrukturyzacji zadłużenia masz do dyspozycji?

Wkład własny, a lepsze warunki kredytowania

czwartek, 16 luty 2017 at 10:41 am

Podpisanie umowy kredytowej, szczególnie z bankiem detalicznym to ogromne wyzwanie dla przeciętnego, średnio zarabiającego gospodarstwa domowego. Wkład własny daje jednak dużą nadzieję na obniżenie kosztów długoterminowego zobowiązania. W jaki sposób wkład własny generuje zalety przy nawiązywaniu współpracy z popularnymi pożyczkodawcami? Sprawdź przeniesiony tutaj artykuł i przekonaj się sam.