Co, jeżeli nie spłacasz kredytu?

piątek, 17 marzec 2017 at 2:19 pm

Efektywność spłaty długoterminowego zobowiązania finansowego zmienia się na przestrzeni lat. Bardzo często dochodzi do sytuacji, w której dłużnik nie jest w stanie regulować terminowo rat kredytu gotówkowego lub innego rodzaju pożyczki. Co się dzieje w sytuacji, kiedy przestajesz spłacać kredyty i jakie narzędzia restrukturyzacji zadłużenia masz do dyspozycji?

Wkład własny, a lepsze warunki kredytowania

czwartek, 16 luty 2017 at 10:41 am

Podpisanie umowy kredytowej, szczególnie z bankiem detalicznym to ogromne wyzwanie dla przeciętnego, średnio zarabiającego gospodarstwa domowego. Wkład własny daje jednak dużą nadzieję na obniżenie kosztów długoterminowego zobowiązania. W jaki sposób wkład własny generuje zalety przy nawiązywaniu współpracy z popularnymi pożyczkodawcami? Sprawdź przeniesiony tutaj artykuł i przekonaj się sam.

Przygotowanie do zaciągnięcia kredytu gotówkowego

czwartek, 19 styczeń 2017 at 12:43 pm

Pożyczkobiorca, który pozyskuje kapitał dodatkowy na potrzeby konsumpcyjne znajduje się w stosunkowo skomplikowanej sytuacji. Przed zaciągnięciem kredytu gotówkowego należy bowiem ocenić możliwości spłaty zobowiązania, a to już wymaga podstawowej wiedzy ekonomicznej. Praktycznie każda poważna instytucja pożyczkowa sprawdza klienta w różnorodnych rejestrach dłużników. Chodzi tutaj głównie o Biuro Informacji Kredytowej, a także o Biuro Informacji Gospodarczej. Na czym zatem polega przygotowanie do zaciągnięcia kredytu gotówkowego?