| Strona domowa | Kredyt najlepszy na r… »

Bankowe lokaty, czyli gdzie najlepiej umieszczać swoje wypłaty

piątek, 29 styczeń 2016 at 10:21 am. Użyte znaczniki: , , , ,

Kiedy nie mamry zbyt wielu wydatków, a zarabiamy odpowiednio dużo, to zostaje nam nadwyżka pieniędzy, którą możemy wydać, ale lepszym rozwiązaniem będzie ich oszczędzanie. Samo oszczędzanie to jednak nie wszystko. Nadwyżkę środków można bowiem tak zainwestować, żeby przynosiła zyski. Z drugiej strony nikt nie chce swoich pieniędzy przez inwestowanie tracić. Dobrym rozwiązaniem wydają się być w tym przypadku lokaty bankowe. Te produkty bankowe i forma inwestowania w jednym charakteryzują się niewielkim ryzykiem, a jednocześnie przyzwoitymi, choć niewielkimi zyskami. Sporo przydatnych artykułów znajdziesz na tej stronie http://www.inwestycje-z-glowa.pl/, pomoże Ci ona wybrać najlepszą z lokatą.

Jedną z najważniejszych cech lokat, jakie należy brać uwagę przy ich wyborze, jest ich oprocentowanie. Zazwyczaj jest to oprocentowanie w skali roku, ale często jest tak, ze kapitalizacja odsetek, czyli ich naliczanie następuje na przykład co miesiąc. Generalnie na oprocentowanie największy wpływ mają stopy procentowe, które są ustalane przez NBP. Każda zmiana z tych stóp, czyli ich podwyższenie lub obniżenie wpływa analogicznie na oprocentowanie lokat i kredytów zresztą też. W każdym razie jeżeli chodzi o lokaty bankowe, to istnieją lokaty o stałym oprocentowaniu, w których przez cały okres trwania lokaty bierze się pod uwagę oprocentowanie z chwili jej otwierania, więc można z góry powiedzieć, jaki będzie zysk z lokaty. Przeciwieństwem są oczywiście lokaty o oprocentowaniu zmiennym. W tym wypadku to jaki będzie zysk będzie zależeć od zmian stóp procentowych. Nie zawsze musi to oznaczać straty, jeżeli trafi się na podwyżkę stóp to po prostu zarobi się wtedy więcej.  Aby dowiedzieć się, co się bardziej opłaca można skonsultować się z dobrym doradcą finansowym, który jest w tych sprawach na bieżąco i potrafi właściwie ocenić sytuację.

Wpłacając pieniądze na lokaty bankowe trzeba liczyć się z tym, ze przed upływem terminu lokaty nie będzie możliwe skorzystanie z wpłaconych środków. Uściślając, środki te można wybrać, ale utraci się większość wypracowanych już na koncie odsetek. Chyba, że jest to lokata dynamiczna, gdzie tego typu operacje są jak najbardziej możliwe. Takie lokaty mają jednak mniejsze oprocentowanie niż zwykła lokata terminowa. Innym rozwiązaniem jest jeszcze konto oszczędnościowe, w przypadku którego wypłaty środków również możliwe są w dowolnym momencie, a ponadto można z niego korzystać tak, jak z każdego innego konta.

Jeżeli zależy nam na większym zysku, to być może warto pomyśleć o rozwiązaniu, jakim są coraz częściej spotykane lokaty bankowe strukturyzowane. W takich lokatach wpłacana suma jest dzielona na dwie części, a każda z tych części jest w odmienny sposób inwestowana. Jedna jest inwestowana bardziej agresywnie, zaś druga tak jak w tradycyjnej lokacie, czyli mało ryzykownie. Tam, gdzie inwestowanie jest bardziej agresywne i nieco bardziej ryzykowne można też liczyć na większy zysk.

Jak więc widać lokaty bankowe to dość szeroki wycinek całej oferty bankowej i jest w czym wybierać. Trzeba tylko dobrze poszukać i w gąszczu ciekawych ofert wybrać ta najbardziej optymalną dla siebie. To będzie gwarantować możliwość odniesienia zysków w prosty i pewny sposób. Dodatkowo odpowiednio wybierając można będzie te zyski zmaksymalizować. W celu wybrania odpowiedniej lokaty, przed udziałem się do banku można użyć jednej z licznych porównywarek internetowych, na której bez p[problemu znajdziemy opisy i rankingi poszczególnych lokat. Znajomość ich cech, w tym plusów z pewnością będzie dobrym punktem odniesienia i ułatwi nam wybór. W końcu chodzi przecież o to, aby nasze pieniądze ulokować jak najlepiej i osiągnąć dobry zysk.