« Czy kryzys powstaje p… | Strona domowa | Kredyt w wysokości 9… »

Szybkie pożyczki vs. Karty kredytowe - które są lepsze do pozyskania gotówki?

poniedziałek, 11 wrzesień 2017 at 11:23 am. Użyte znaczniki: , , ,

Obie opcje mają swoje wady i zalety- ale jeśli byłbyś w trudnej sytuacji finansowej i musiałbyś wybrać, co by to było? Pytanie, które musimy zadać sobie tutaj, oczywiście, kto ma rację? A może jeszcze lepiej, jaki produkt jest technicznie gorszy? Cóż, pożyczki chwilówki są bardzo drogie w porównaniu do innych pożyczek gotówkowych. Zaliczka w wysokości 300 złotych na przeciętnej karcie kredytowej, spłacona w ciągu jednego miesiąca, kosztowała 13,99 złotych. A roczna stopa procentowa wyniosła prawie 57%. Dla porównania, pożyczka wypłaty pożyczki gotówkowej kosztującej 17,50 zł kosztowałaby 105 - jeśli zostanie odnowiona jednorazowo lub stanowi to wartość 426% rocznego odsetka.

Trzeba też zwrócić uwagę na bardzo interesujący wykres porównania kosztów i kalkulator kredytu, który pomaga określić, jakie są całkowite koszty. Nawiasem mówiąc, dla tych, którzy nie są zaznajomieni z terminem "pożyczki", jest to w zasadzie niewielka krótkoterminowa pożyczka, która ma pokrywać wydatki kredytobiorcy do następnego dnia wypłaty, podobnie jak wypłata gotówkowa (określana również jako szybka pożyczka). Mogą być wydawane online lub w sklepach fizycznych, takich jak sklepiki lub cokolwiek innego, zobacz co jest dla Ciebie lepsze na http://www.best-kredyt.com.pl/.

W rzeczywistości nie ma wątpliwości, że żadne pożyczki lub karty kredytowe nie są dobrym rozwiązaniem dla uzyskania gotówki. Pożyczenie pieniędzy od rodziny / przyjaciół, zaciąganie pożyczki osobistej lub po prostu zanurzenie w rachunkach oszczędnościowych zawsze przynosi większe korzyści finansowe, jeśli chodzi o opłaty, które musisz zapłacić. Niestety, są chwile, gdy są to jedyne opcje.

Średnia opłata, jaką płacisz za pożyczki, wynosi od 17 do 25 złotych za każde 100, które można pożyczyć, ale w niektórych firmach może wynosić nawet 30 zł za 100 zł. Więc powiedzmy, że bierzesz pożyczkę w wysokości 500 zł i zapłacisz go w całości po upływie 2 tygodni - świetnie! Musisz zapłacić dodatkowe 87,50 złotych na ponad 500 złotych pożyczonych. Konsumenci mają średnio od ośmiu do trzynastu kredytów rocznie zaciągniętych u pojedynczego pożyczkodawcy. To dość przerażające.

Na plus można twierdzić, że ponieważ są to pożyczki mini - do 2 tygodni na raz, może być jej łatwiej spłacić i nie będą się ciągnąć tak, jak to może mieć miejsce w przypadku karty kredytowej. To wszystko sprowadza się do osobistych preferencji i użyteczności. Więc, oczywiście, mamy ten olbrzymi stereotyp, że pożyczkodawcy są złymi ludźmi i kradną pieniądze! Cóż, bez wątpienia chcą pieniędzy, ale tylko mała część z nich to prawdziwi oszuści.

Porozmawiajmy teraz o kartach kredytowych. Według powszechnej wiedzy i mówiących głów w telewizji przeciętne polskie gospodarstwa domowe mają około 8 000 złotych długów. Niektórzy uważają, że to jest trochę niedokładne, ale faktem jest, że wielu z nas jest rzeczywiście uzależnionych od naszych kart kredytowych. Co zatem lepsze? Co gorsze? Chyba nie ma sposobu na to, by jednoznacznie zdecydować.