Kasa Kasa

Kasa rośnie w oczach

Kredyty gotówkowe

Dobry kredyt – co powinien mieć?

Dzisiaj bardzo duża ilość możliwość jak chodzi o wybór ofert kredytowych powoduje, że bez większego problemu można znaleźć idealnie dopasowane do swoich potrzeb. Wiele osób, zapytanych o to jaki to jest dobry kredyt ma całkiem inne wyobrażenie i inne czynniki wskazują jako priorytetowe.

Kwota i czas spłaty

Z pewnością dość istotnym czynnikiem jest możliwość uzyskania kredytu w interesującej kwocie. Zazwyczaj każdy ma nieco odmienne wymagania w tej kwestii, jednak banki coraz częściej kredyty do kwoty kilkunastu tysięcy złotych traktują nieco inaczej, przede wszystkim wymagając znacznie mniej dokumentów. Dzięki temu można je uzyskać bardzo szybko, czasem wystarczy jedynie kilkanaście minut, aby otrzymać pieniądze do ręki lub na własne konto bankowe. Jednak decydując się na takie szybko uzyskane kredyty, na pewno powinno się dokładnie przeczytać umowy. Chodzi przede wszystkim o czas spłaty, oprocentowanie czy też naliczane opłaty dodatkowe, takie jak prowizja czy ubezpieczenie. Wiele banków ma różnorodne oferty co znacznie ułatwia klientom wybór najlepszej dla siebie.

Opcje dodatkowe – ciekawe i przydatne

Coraz częściej także banki oferują klientom ciekawe i wcześniej nie spotykane w umowach o kredyt zapisy. Dają one klientom wiele możliwości, jak na przykład odroczenie terminu spłaty czy też obniżenie oprocentowania. Na przykład ci klienci, którzy zdecydują się na wykupienie ubezpieczenia kredytu, które w przypadku ofert na kredyty gotówkowe jest dobrowolne, mogą liczyć na kilka procent niższe w stosunku do wyjściowej oferty oprocentowanie. Tak samo dość popularne w ofertach kredytowych stają się wakacje kredytowe. W ramach tej opcji klient może przez pewien, określony w umowie czas nie płacić rat, nie mając z tego tytułu konsekwencji w postaci na przykład negatywnych wpisów w BIK. Jednak należy dokładnie przestudiować umowę aby stwierdzić, kiedy można skorzystać z takiej możliwości, jakie są warunki jak również co trzeba zrobić, aby można było w pełni z niej skorzystać. Niektóre banki chcąc zachęcić klientów do terminowego regulowania zobowiązań oferują zwrot części zapłaconego oprocentowania. Oczywiście warunkiem jest terminowe regulowanie należności. Okazuje się, iż dzięki temu banki notują znacznie więcej spłacanych terminowo i w całości zobowiązań.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.