Kasa Kasa

Kasa rośnie w oczach

Kredyty gotówkowe

Jak zaciągnąć kredyty gotówkowe?

Bardzo często życie stawia nas przed niespodziewanymi wydatkami lub w sytuacji, w której wiele wydatków nakłada się na siebie, a my nie jesteśmy w stanie sprostać, niestety, im wszystkim. Istnieje pewna opcja, którą oferują niemal wszystkie banki: kredyty gotówkowe. Na szczęście obecnie można zaciągnąć kredyt na praktycznie każdy cel, a ogranicza nas jedynie nasza kreatywność, a także nasze możliwości finansowe. Bo należy pamiętać, że podczas wyboru pasującej nam oferty musimy zwracać uwagę nie tylko na to, czy sprosta naszym wszelkim oczekiwaniom, ale też czy my będziemy w stanie sprostać spłacaniu określonej sumy. Istnieje pewne powszechne obiegowe przekonanie, iż kredyty gotówkowe nie są udzielane osobom, które zarabiają niewiele. To jest mit. Jeśli zarabiamy tylko trochę powyżej pensji minimalnej, ale nasze zarobki poparte są umową o pracę lub zaświadczeniem od pracodawcy i posiadamy pełną zdolność kredytową, każdy bank powinien zgodzić się na udzielenie nam kredytu, tylko że na nieco innych, skromniejszych warunkach. Pożyczona kwota może być nieco niższa, a okres spłaty rozłożony na nieco więcej miesięcy. Nie należy się o to martwić.

Należy za to pamiętać o kilku kwestiach, na jakie musimy koniecznie zwrócić uwagę przy dopasowywaniu oferty “pod siebie”. Przede wszystkim chodzi o wszelkie czynniki, jakie składają się na ostateczny koszt kredytu. Warto pamiętać o pewnej zależności, wedle której im dłuższy okres spłaty i im większa kwota kredytu została udzielona kredytobiorcy, tym ostateczny koszt kredytu jest większy. Wpływa na to między innymi nieco wyższe oprocentowanie.

Jeśli chodzi o wymagania, jakie banki stawiają przed potencjalnymi kredytobiorcami, to nie sposób nie wspomnieć o zdolności kredytowej, którą musimy udowodnić zaświadczeniem od pracodawcy. Bez tego będziemy musieli pożegnać się choćby z marzeniami o tym, że ktoś nam przyzna jakiekolwiek kredyty gotówkowe. Tak samo jest z historią kredytową. Bank zagląda w naszą przeszłość w kwestii tego, jak wywiązywaliśmy się z poprzednich zobowiązań finansowych i jeśli odkryje, że mieliśmy z tym problem, zalegaliśmy z długami przykładowo za sprzęt AGD lub mieliśmy na karku komornika, to niestety, nie dostaniemy kredytu.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.