Kasa Kasa

Kasa rośnie w oczach

Kredyty gotówkowe

Kredyt na umowę zlecenie

Umowa zlecenie nie od razu musi oznaczać, że nie otrzymamy w banku kredytu gotówkowego, dlatego też osoby pracujące w takim charakterze z pewnością mogą liczyć na to, że znajdą ciekawą dla siebie ofertę na rynku. Oczywiście takim osobom będzie trudniej zdobyć kredyt gotówkowy, ale warto się o to postarać w chwili kryzysu finansowego. Należy spełnić kilka warunków, aby zrealizować swój cel i otrzymać od banku gotówkę.

Wniosek o kredyt

Kredyt na umowę zlecenie charakteryzuje się tym, że nie posiadamy stałego zatrudnienia, dlatego też trudniej przekonać jest bankiera o tym, że jesteśmy wiarygodni i wypłacalni, trzeba się tutaj trochę natrudzić. Przygotować należy kilka dokumentów, które okażą się w procedurze wnioskowej wymagane. Śmiało można rzec, że najbardziej potrzebnym dokumentem będzie zaświadczenie o zatrudnieniu. Bank dzięki temu dowie się od kiedy konkretnie jesteśmy zatrudnieni w danym zakładzie pracy i do kiedy trwać będzie nasza umowa zlecenie. Wiadomo, że wniosek o kredyt musi też posiadać zaświadczenie o dochodach, a jeżeli takiego nie posiadamy, to na naszym koncie bankowym przez minimum sześć miesięcy muszą być przyzwoite wpływy. Wtedy będziemy mieli pewność, że bankier przekona się na własne oczy o tym, że jesteśmy wypłacalni i stać nas będzie na opłacanie rat kredytu, a to jest tutaj najważniejsze. Kredyt na umowę zlecenie nie okaże się wysoką pomocą finansową, ale na pewno dzięki niemu będziemy mogli odbić się od dna finansowego i poradzić sobie z wszystkimi bieżącymi wydatkami.

Poręczenie osoby trzeciej

W niektórych przypadkach niemożliwe jest samodzielne zaciągnięcie kredytu gotówkowego na umowę zlecenie, dlatego też przyda nam się poręczenie osoby trzeciej, najlepiej kogoś z rodziny. Dobrze byłoby przy okazji, aby ta osoba posiadała konto w wybranym przez nas banku, wtedy wzbudzi zaufanie w bankierze, który ma opracowywać nasz wniosek kredytowy. Kredyt gotówkowy tego typu nie jest udzielany na wiele lat, a na kilkanaście miesięcy, a raty nie są zbyt wysokie. W razie potrzeby przy poręczeniu trzeciej osoby nie będziemy musieli sami spłacać takiego kredytu, a pomoże nam żyrant, choć w pierwszej kolejności sami powinniśmy zadbać o spłatę kredytu. Kredyt na umowę zlecenie ma w sobie wiele zalet, bo jest to jedna z fajniejszych opcji pomocy finansowej dla osób, które nie są zatrudnione w oparciu o umowę o pracę. Nie zawsze taka osoba będzie w stanie przedstawić bankierowi kompletne dokumenty, więc niekiedy przyda się właśnie poręczenie osoby bliskiej, a wtedy na pewno kredyt gotówkowy zostanie nam przyznany. Umowa zlecenie w takim procesie wnioskowym także się przyda, więc należy ją ze sobą zabrać.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.