Kasa Kasa

Kasa rośnie w oczach

Najważniejsze pojęcia związane z kredytem hipotecznym

Jedną z najważniejszych i mylących decyzji, które podejmują ludzie, jest kupowanie domu i zaciąganie kredytu hipotecznego na jego opłacenie. Istnieje wiele czynników, które wchodzą w grę dla osób, które chcą kupić dom. Czynniki takie jak:

  • lokalizacja
  • wielkość domu
  • ogólne koszty
  • mogą odgrywać ważną rolę w procesie podejmowania decyzji.

Ale znalezienie domu to tylko pierwszy krok w tym procesie. Kolejny krok, znalezienie kredytu hipotecznego na opłacenie domu, jest prawdopodobnie równie ważny. Decyzje podejmowane na hipotece będą miały skutki finansowe na nadchodzące lata. Posiadanie 30-letniego kredytu hipotecznego o jedną czwartą procent mniej spowoduje oszczędności w wysokości tysięcy złotych.

Ale przemysł hipoteczny może być bardzo mylący dla większości ludzi. Przy użyciu terminologii stosowanej przy omawianiu kredytów hipotecznych, takich jak wyceny, kapitał własny, depozyt, punkty i koszty rozliczeń, większość zwykłych ludzi może łatwo się zdezorientować. Specjaliści od kredytów hipotecznych mogą mówić w języku własnym, a użyte w nim sformułowania są unikalne. Aby pomóc uniknąć zamieszania związanego z procesem kredytu hipotecznego, wymyśliliśmy listę najczęściej używanych terminów hipotecznych oraz tłumaczymy je w prostym języku. Mamy nadzieję, że ta lista jest przydatna dla tych, którzy chcą zostać nowymi właścicielami domów:

Hipoteka regulowana – hipoteka o regulowanej opłacie – hipoteka o stałej stopie procentowej tylko przez określony czas, zwykle jeden, trzy lub pięć lat. W początkowym okresie oprocentowanie jest niższe, a po tym okresie dostosowuje się w oparciu o indeks. Następnie stawka dostosowuje się w określonych odstępach czasu.

Roczna stopa procentowa – jest stopą procentową, która zostanie zwrócona kredytodawcy hipotecznemu. Stawka może być stawką stałą lub stawką regulowaną.

Ocena – przeprowadzana jest przez profesjonalnego rzeczoznawcę, który zajmie się nieruchomością i poda szacunkową wartość na podstawie fizycznej kontroli i porównywalnych domów, które zostały sprzedane w ostatnim czasie.

Koszty zamknięcia – są to koszty, które musi zapłacić kupujący w trakcie procesu hipoteki. Istnieje wiele kosztów zamknięcia, od opłat adwokackich, opłat rejestracyjnych i innych kosztów związanych z zamknięciem hipoteki.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.