Kasa Kasa

Kasa rośnie w oczach

Kredyty gotówkowe

Ubezpieczenia kredytów gotówkowych.

Po co w ogóle ubezpieczać kredyty gotówkowe.

Dodatkowe produkty jakie mają dla nas banki kiedy bierzemy kredyty gotówkowe często budzą w nas mieszane uczucia. Nie wiemy po co nam w ogóle taki produkt i rezygnujemy tłumacząc tym, że nie chcemy płacić kilkanaście złotych więcej. Ubezpieczenie może okazać się jednak niezbędne. Funkcjonowanie z kredytem gotówkowym nie jest proste. Zwłaszcza, jeśli nasz kredyt gotówkowy ma trwać przez kilkanaście lat. Niestety nie do przewidzenia jest sytuacja finansowa za kilkanaście lat. W takich momentach szukamy kolejnego kredytu i tak zaczynamy spiralę finansową. Jeśli nie stać nas na utrzymanie jednego kredytu gotówkowego, nawet kolejny kredyt z ubezpieczeniem nie pozwoli nam na normalne funkcjonowanie w świecie finansów. Zobaczmy zatem jak poradzić sobie z ubezpieczeniami kredytów gotówkowych. Być może następnym razem będziemy lepiej doinformowani. To pomoże nam kredytować lepiej, bez stresu.

Codziennie patrzymy na teoretycznie bezpieczne kredyty gotówkowe, ale czy realnie mają coś wspólnego z bezpieczeństwa? Najbardziej popularnym ubezpieczeniem kredytu jest ubezpieczenie od utraty pracy. Takowe ubezpieczenie daje nam do sześciu miesięcy czasu na znalezienie zatrudnienia oraz poradzenie sobie z taką sytuacją. Ubezpieczenie to kosztuje od kilku do kilkunastu złotych miesięcznie. W skali całego kredytu jest to zaledwie tysiąc złotych, a czasami dużo mniej. W przypadku braku ubezpieczenia od utraty nikogo nie będzie obchodzić, że nie było nas stać na kredyt z ubezpieczeniem. Będziemy musieli spłacać mimo braku ubezpieczenia i mimo braku pracy. Właśnie z tego powodu warto jest w ubezpieczenie zainwestować te kilkanaście złotych miesięcznie. Zacznijmy zatem dokładnie czytać wszelkiego rodzaju umowy i zwróćmy szczególną uwagę na ubezpieczenie kredytów. Zapoznajmy się z zasadami ubezpieczenia oraz jego kosztami.

Dzisiaj ubezpieczone kredyty gotówkowe to nie tylko ochrona przed utratą pracy, ale również zwrot kosztów kiedy spłacamy kredyt gotówkowy szybciej. Nie zapominajmy o tym, że do kosztów kredytu mamy doliczone ubezpieczenie. W momencie kiedy spłacamy nasz kredyt szybciej, koszty ubezpieczenia są odliczane. Bank zatem zwraca nam ubezpieczenie w gotówce lub na nasze konto bankowe. Warto zatem nie tylko się ubezpieczać od różnych wypadków, ale również spłacać kredyt wcześniej, jeśli mamy oszczędności lub nas na to zwyczajnie stać. Zobaczmy zatem co możemy dla siebie zrobić, żeby mimo wszystko na swoim kredycie zaoszczędzić. Będziemy mieć wtedy pewność, że zrobiliśmy wszystko by nasze finanse trzymały się dobrze.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.